danışan gözüyle

katılımcılardan birkaç yorum...

Yaşam Koçluğu Grup Üyelerinden ve Kişisel Gelişim Eğitimleri Katılımcılarından Birkaç Yorum:

* Hayatıma somut, gerçek, yeni bir boyut kattım. İç dünyamla sosyal hayatım arasında bir bağ kurdum. Keyifle paylaşım yaptığım sıcak bir ortam buldum. Hareket nedir? Sorusunun binlerce cevabı olduğunu öğrendim. Her hafta güzel ve motive edici sözler duydum. Burada bulunmaktan, dinamik ve sorgulayan insanları tanımaktan, yeni değerler keşfetmekten gurur duyuyorum. Bir grup içinde kendimi kısa sürede güvende hissettiğim ilk yer. Hedeflerimi bulmama herkesin katkısı oldu.

* Kendimle daha rahat konuşuyorum. Uzun zamandır olmak istediğim yerdeyim. Farklı sorunlardan bahseden ve açık yürekli insanlarla olmak güzel. Bazen daha fazla gelmek istiyorum. Kendimi daha çok tanımama ve kendimi kabul etmeme yardımcı oldu. Sinerjiyi hissediyorum. Pozitif enerjileri hayatıma çekiyorum v e bu enerjiler hayatımı yeniden şekillendiriyor biliyorum.

* Özellikle oyunlarla pek çok istediğim şeyin aslında hayatımda var olmadığını fark ettim. Ve daha önemlisi bunları (spor, düzenli beslenme, işle ilgili yeni adımlar atmak gibi) bir plan dahilinde yaşamıma almaya başladım. Teşekkür ederim.

* Kabukları kırmama faydası oldu. Güzel insanlar tanıdım. Samimiyette etkilendim. Açık olmanın, paylaşmanın güzel olduğunu gördüm. Pozitif enerjinin, çekimin hayatımda daha fazla yer aldığını görüyorum.

* Gruptan kazandıklarım:
1- Anlayışlı olmayı, herkesin farklı hayatları olabileceğini, farklı backgroundlarla buraya geldiklerini anladım
2- Düzenli olmayı, her hafta o insanların olduğunu bilmeyi, oraya gitmenin sorumluluk duygumu artırdığını gördüm. Sizi çok seviyorum.

* Kendi iç dünyamı daha çok tanıma fırsatım oldu. Dile getiremediğim şeyleri daha kolay dile getiriyorum. Farklı insanları ve onların tecrübelerini tanıma şansım oldu. Buraya gelmek için sabırsızlanıyorum. Kendim için büyük bir adım attım ve devamını da getiriyorum.

* İşimle ilgili hedeflerim vardı ancak bunlara hiç zaman ayıramıyordum. Zamanı etkin kullanma yöntemlerini öğrendim ve şimdi pek çok şeye hayatımda daha fazla yer açıldı. Bunun için çok teşekkürler.

* İç disiplinimi nasıl sağlayacağımı öğrendim. Güzel hayatların bir parçası oldum. Umutlarım arttı.

* Özellikle yaptığımız kolaj çalışmaları, yaşamımda neleri istediğimi ve nelere odaklandığımı bana daha çok gösterdi. Yapmadıklarıma değil, yaptıklarıma odaklanmayı ve olumlu düşünmeyi öğrendim. Bu da benim yeni bir bakış açısı geliştirmemi sağladı. Bunu iş hayatımda da uyguluyorum ve sonuçları gerçekten etkileyici. Teşekkür ederim.

* Çok güzel ve verimli bir eğitimdi. Özellikle Berna’nın sakin ses tonunun ve doğru yönlendirmesinin eğitim üzerinde etkisi çok büyüktü. Çok teşekkür ederim.

* Bu eğitim içimize dönmemizi ve kendimizi yeniden fark etmemizi sağladı. Her şey bizim ellerimizde.

* Kendimi tanımam ve arkadaşlarımla iletişimimi farklı bir boyuta taşımam konularında bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

* Hocam, her şey için çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir eğitimdi. Ben kendi adıma çok eğlendim ve söylediklerinizi hep aklımda tutacağım. Uygulamaya çalışacağım. Emeğinize sağlık, sevgiyle kalın.

* Tanıma, anlama ve farkına varma, farkında kalmak.

* Kendi üzerime yoğunlaşmak ve düşünmek iyi geldi, rahatladım.

* Cuma akşamını farklı geçirmemi sağlayan, düşünceler ve duygularla dolu güzel bir 3 saati. Teşekkür ederim öğretmenim J

* Eğlenceli ve güzel bir çalışmaydı. İnsanın kendine vakit ayırmadı ve kendi iç dünyasını düşünerek vakit geçirmesi güzel. Kendimle ilgili bazı şeylerin farkına vardım. Teşekkürler.

* Kendi iç dünyama yolculuk yaptım. Başkalarının da bana çok benzer şeyler hissettiğini ve arzuladığını öğrendim.

* Sadece kendime odaklandığım çok hoş bir zaman dilimiydi.

* Yüzleştirici, farkındalığı arttırıcı, engelleri tanımaya yardımcı, paylaşıma açık bir eğitim.

* Keyifli bir çalışmaydı Çok teşekkürler. Farklı çalışmalarınızla ilgili bilgi almak isterim.

* Hep doğru seçimleri yapmaya çalışıyoruz. Bu seçimlerin hangisi bizim için iyi olabilir, hedeflerimize hangisi uygun olur, bu konular üzerine eğlenceli ve verimli bir çalışmaydı.

* Hayatımla ilgili alacağım karar ve adımların sonuçlarının korktuğumdan iyi olacağını gördüm. Çok teşekkürler.

* Farkındalığı arttırmaya yönelik hoş bir çalışma yaptık. Gruba katılanların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları açısından da olumlu olduğunu düşünüyorum.

* Eğitim benim açımdan keyifli ve eğlenceliydi. İnsan psikolojisiyle ilgili kitaplar, makaleler ve diğer çalışmalar alanımda olduğu için bu tür çalışmaları deneyimlemeyi seviyorum. Teşekkürler.

* Farkındalığımızı ortaya çıkartan bir eğitim. Daha uzun olabilirdi. Verilen mesajlar açık ve netti. Hayal kurma ve olumlu düşünmenin çok önemli olduğunu gördüm. Çok teşekkürler.

* Çalışmalar daha çok olsun. Teşekkürler.

* Keyifli bir çalışmaydı. Canlandırmalar çok başarılıydı. Teşekkürler.

* Bizim şirket olarak bu çalışmalara çok ihtiyacımız var. Özellikle müşterilerle iletişim kısmına. Üstelik böyle eğlenceli olunca zaman nasıl geçiyor anlamıyoruz, teşekkür ederiz.

* Anlayışlı ve hoşgörülü bir eğitmenle çalışmak oldukça güzel. Teşekkür ederiz.

* İnsanlarla konuşmalarımızda dikkat etmemiz gereken pek çok şeyi fark ettiğimi söyleyebilirim.