şirket eğitimleri

meslek gruplarına yönelik eğitimler

Kişiler arası iletişim, hem sosyal hayatta hem de iş hayatında çok önemlidir. Gelişen dünya düzeninde, bireylerin yaptıkları işte gösterdikleri başarının dışında, karşısındaki insanı doğru algılama ve kendini doğru ifade etme becerisinin iyi olması da beklenmektedir.
Meslek grupları ile yapılan çalışmalarda, sektör her ne olursa olsun alınan eğitimler daha kaliteli ve bilinçli hizmet vermeye destek olur.

Bir avukat, bir öğretmen, kuaför, eczacı, şirket sahibi, işletmeci, doktor, satış uzmanı, turizmci, mühendis, tiyatrocu vb. gibi herhangi bir alandan olabilirsiniz. Önemli olan işinize bakış açınızı geliştirmek ve başarılı olmak istemeniz.

Bu noktada, bireysel olarak da çalışabilirsiniz, bir işletme sahibi iseniz ortaklarınız ya da iş arkadaşlarınızla da çalışmaya katılabilirsiniz.

Bugüne kadar işiniz için attığınız adımlar belirlendikten sonra, Swot Analizi uygulaması ile sizin için bir hedef listesi oluşturulur. Özet olarak; güçlü-zayif yönleriniz, fırsatlarınız ve tehdit oluşturan unsurlarınız belirlenir. Sizi sınırlayan düşüncelerinizi değiştirmek için neler yapabilirsiniz, üzerine çalışarak bir kişisel gelişim yolculuğuna başlanmaktadır. Para kazanmaya, çalışmaya, eleman çalıştırmaya, mevcut işinize vb. yönelik fikirleriniz neler, belirlenerek bunların üzerine çalışmalar yapılır.

Çalışmalar küçük eğitimler şeklindedir. Yaratıcı drama oyunları, NLP teknikleri, resim çizme, boyama, görsel objelerden yararlanma, role play, imajinasyon gibi pek çok yöntem ihtiyaç duyulduğu ölçüde kullanılmaktadır.
Örnek olarak; avukatlar, ikna yöntemleri, beden dilini doğru kullanmak, diksiyon ve konuşma kuralları, vurgu vb. konu başlıklarına öncelik vermek isterken, kuaförler için müşteri tanıma ve doğru iletişim teknikleri ilk sırada gelmektedir. Bir şirket sahibi için ise öncelik, çalışanları ile olan iletişimi olabilir. Satış alanında çalışan bir birey, pazarlama ve stratejik satış tekniklerini seçebilir.