Yaşam Koçluğu

Günlük yaşam içinde farkında olmadan ya da planlı şekilde programlar yaparız. Bazılarını yerine getirir bir kısmını ihmal ederiz.

Çoğunlukla ertelediğimiz, ihmal ettiğimiz konular bizleri aslında daha doyumlu bir yaşama götürecek genel konulardır. Spor yapmak, kültürel aktiviteler, diyet, yeni bir dil öğrenmek, işle ilgili hedefler vb. seanslarımızda zamanı etkin şekilde değerlendirerek yapılacaklar listesini danışanlarımla birlikte düzenliyoruz. Yaşam Koçluğu hedef odaklı, düzenli ve keyifli yaşamak için, doğru sorularla size eşlik edecek yol arkadaşlığı sistemidir. Hayatın her alanında işe yarayacak olumlu, işlevsel düşünce ve iletişim becerilerini geliştirmekle başlayıp, sizi hedeflerinize yönlendirecek eğlenceli çalışmalar bütünüdür.

Yaşam Koçluğu seanslarında aklınıza gelmeyen sorularla karşılaştığınızda, yanıtlarını aramak için kendinizle çalışmaya başlarsınız.

İş, okul, özel ya da sosyal hayat vs. gibi seçtiğiniz konuda;

  • Bireysel hedefler belirlenir. Bakış açısı değerlendirilir.
  • Hedeflere gidiş yolları saptanır, plan yapılır
  • Olası engeller belirlenir
  • Engellerin ortadan kalkması için yapılması gerekenler bulunur. Engelleri aşmak ya da onlarla birlikte hareket etmek için kişinin sahip olduğu güçler ortaya çıkartılır.

Bu adımları atarken, süreci birlikte yönetiyoruz. Program yaparak, çoğunlukla haftalık görüşmelerle yol alıyoruz. Yaptıklarınıza odaklanmak, isteklerinize doğru yol alırken size güç verecektir.